Prezent dla babci i dziadka – sprawdzone pomysły

W tym roku 21. i 22. stycznia nabierają dla mnie nowego znaczenia. W tym roku odwiedzę również moich rodziców i teściów (tak naprawdę Maminek ich odwiedzi), bo to przecież ich święta. Mój synek jest jeszcze za mały na rysowanie laurek (choć zapewne nie zdążę się obejrzeć i będę mu w tym asystować), ale dzięki wsparciu rodzicielki wszystko jest już gotowe. Co Maminek przywiezie Dziadkom? Tego nie zdradzę na wypadek, gdyby tu zajrzeli. 🙂 Jeśli potrzebujesz inspiracji, poniżej przedstawiam kilka propozycji prezentów z okazji Dnia Babci i Dzień Dziadka w różnych wariantach cenowych.

Upominek do 20 zł

Personalizowane magnesy ze zdjęciami i kalendarze magnetyczne

Personalizowane kalendarze to żadna nowość. Odnoszę wrażenie, że każdy przynajmniej raz otrzymał taki prezent. A jednak – jest to prezent zawsze trafiony. Małą modyfikacją tego upominku są kalendarze magnetyczne do umieszczenia na lodówce. Jeśli uzupełnimy je o zdjęcie ukochanego wnuczka, zachwycimy każdą babcię i każdego dziadka.

Jeśli wiemy, że dziadkowie już zaopatrzyli się w kalendarz na bieżący rok, możemy podarować im magnesy ze zdjęciami i życzeniami. Wersją dla ambitnych niech będzie wykonany samodzielnie fotokolaż (oczywiście z dedykacją). Możliwości są niezliczone, więc dajmy się ponieść wyobraźni.

Poniższy wzór kalendarza pochodzi ze sklepu DecoPrint. Miałam przyjemność zamawiać podobne upominki z MagneSowa – serdecznie polecam.

Upominek do 30 zł

Ramka z odciskami dłoni i stóp wnuczków

Zakwalifikowałam ten upominek do grupy cenowej do 30 zł, jednak możemy za taki prezent zapłacić dużo mniej, w zależności od tego, jaką ramkę, papier i farby wybierzemy. Taki drobiazg jest bardzo uniwersalny – mogą go wykonać dzieci w różnym wieku (choć te najmłodsze oczywiście z naszą pomocą). Nie znam dziadków, którzy nie docenialiby talentu artystycznego swoich wnucząt. 🙂

Upominek do 50 zł

Albumy „Opowiedz mi, Babciu”, „Opowiedz mi, Dziadku”

Nie bez znaczenia jest podtytuł tych pozycji – „Książka do przechowywania wspomnień”. To tak naprawdę nie jest prezent dla babci czy dziadka – to prezent od dziadków dla wnuków. W albumie jest miejsce na zdjęcia i wyznania, dzięki czemu możemy zafundować dziadkom piękną i sentymentalną podróż w czasie. Podróż, z której przywiozą dla nas pamiątki. 🙂

Upominek do 80 zł

Fotoksiążka

Zdjęcia to moje ulubione pamiątki. Od lat porządkuję je, wywołuję i układam w albumach. Niedawno odkryłam inną, troszkę bardziej czasochłonną, ale efektowniejszą formę utrwalania wspomnień. Fotoksiążki. Trzeba się odrobinę napracować – wybrać odpowiedni szablon, wyselekcjonować fotografie, umieścić je w odpowiednich polach, powiększyć, pomniejszyć itp. Efekt jest wart tych kilku godzin pracy. Poniżej znajdziesz dwie propozycje – pierwsza ze strony FOTOJOKER, druga z Printu.

Na koniec najważniejsze – kto ma dla kogo pamiętać, niech nie zapomni. Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. Dasz wiarę, że to już w przyszły weekend?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz